Loading...

بهداشت خانه در دوره کرونا

بهداشت خانه در دوره کرونا
به علاوه اینکه، چرا باید همیشه درب توالت را ببندید.

در طول بحران کنونی ویروس کرونا، ما دائم در حال تمیز کردن خانه های خود هستیم. ما همیشه به دنبال خانه هایی هستیم که تمیز، آرام و منظم هستند، اما ناگهان مجبور شدیم دو برابر قبل تمیز و ضد عفونی کنیم.
حقیقت موضوع این است که، این نوع تمیز کردن در واقع ممکن است کمتر از قبل برای شما رضایت بخش باشد. از این گذشته، هنگامی که سطح زمین خانه خودتان را ضد عفونی می کنید، با زمانی که فقط تمیز میکنید به ظاهر تفاوت آن در سطح میکروسکوپی است. هیچ کس نمی تواند تغییر را مشاهده کند. اما در فصل سرما و آنفولانزا و به ویژه در بحران فعلی برای بهداشت عمومی، این یک نوع از عادات تمیز کردن است که به جلوگیری از شیوع بیماری کمک می کند. در اینجا پنج عادت کوچک روزمره که در هنگام شیوع کرونا ویروس به شما یادآوری می شود.
خیلی ها بر این عادت هستند که با کفش وارد منزل میشوند. طبق مطالعه جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در ایالات متحده، کفش ممکن است به طور بالقوه به عنوان ناقل ویروس عمل کند. در مطالعه بیمارستانهای ووهان چین، نیمی از نمونه های گرفته شده از کف کفشهای کادر پزشکی در ICU آزمایش ها مثبت اعلام شده و منجر به توصیه این شده است که کارکنان هنگام راه رفتن از بخشهای دارای COVID-19 ضد عفونی شوند.
اما حتی قبل از بحران فعلی، مطالعات نشان داده اند که کفش های ما قادر به پخش میکروب در اطراف خانه های ما هستند.خوشبختانه، راه حل ساده است: فقط عادت داشته باشید هنگام ورود به خانه کفش خود را بیرون از خانه دربیاورید. در نظر بگیرید که یک جفت دمپایی راحت را کنار درب خانه خود بگذارید. اگر مجبور به استفاده از دستان خود برای درآوردن کفشهای خود هستید، یک محلول ضدعفونی در جلوی ورودی خانه خود بگذارید. 

درب توالت را ببندید

مطالعات نشان داده اند خطر "سیفون توالت" ، یا ذرات معلق در هوا که در هنگام شستشوی خود در توالت تولید می شوند بسیار زیاد است. اگر در دستشویی را باز بگذارید، ذرات معلق در هوا می توانند روی سطوح اطراف قرار بگیرند که ممکن است دیگران لمس کنند. اوه! برای کمک به جلوگیری از شیوع coronavirus (و سایر میکروب ها و باکتری ها) همیشه درب آن را ببندید. در نظر داشته باشید مسواک خود را تا حد ممکن از توالت دور کنید. 

اهمیت زمان تماس را بیاموزید

این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که افراد مرتکب میشوند این است که دائما در حال تمیز کردن هستند، اما در واقعاً اگر از سطحی در خانه خود را که دائم ضدعفونی و تمیز می کنید مانند پیشخوان، کنترل تلویزیون و...  باید در نظر داشته باشید که زمان تماس فقط تمیز کنید تا آثار آن را ببینید. اسپری های ضد عفونی کننده باید برای مدت زمان مشخصی روی یک سطح بنشینند تا بطور موثر میکروب ها یا باکتری ها را از بین ببرند.
این عادت را داشته باشید که بررسی کنید چه مدت اسپری یا محلول سفید کننده Clorox باید قبل از پاک کردن آن روی سطح بماند و کمی صبر و حوصله باعث می شود خانه شما بسیار تمیز تر شود.

استفاده از تلفن را در حمام متوقف کنید

بسیاری از ما از تلفن هایمان جدایی ناپذیر شده ایم، حتی آنها را با خود به داخل حمام می بریم. لازم است که به جزئیات این موضوع بپردازم که باکتری ها در دستگاه موبایل شما چقدر می توانند زیاد باشند. با در نظر گرفتن میکروب های موجود در حمام و دستشویی و با فرض اینکه شما تلفن خود را ضدعفونی کنید بعد از هر بار استفاده از آن، باید دستهای خود را  شسته تا خود را در معرض میکروب تلفن خود قرار ندهید. 

کیف خود را تمیز کنید ( و آنها را روی میز یا کانتر آشپزخانه قرار ندهید)

یک درسی که ما در جریان بحران کنونی ویروس آموخته ایم اهمیت شستن کیسه های مواد غذایی قابل استفاده مجدد است. یک کیسه اختصاصی برای حمل و نقل گوشت و ماهی خام داشته باشید، و آن کیسه ها را روی کانتر آشپزخانه نگذارید، همان باکتری ها می توانند روی سطح غذای شما بنشیند. تمیز کردن کیف ها و کیسه های خرید در حال حاضر از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اما این یک عادت خوب است که امیدواریم ادامه یابد.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات بعد از تایید منتشر خواهد شد

  مشاور توسعه سایت