Loading...

گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی
10 گیاه تصفیه هوا برای کمک به تنفس بهتر در خانه

این گیاهان فقط زیبا نیستند بلکه برای سلامت شما نیز مناسب هستند.
آن فضای داخلی سرسبز و پر از گیاه که در اینستاگرام مشاهده می کنید، فقط دکوراسیون زیبایی نیستند. Houseplants در واقع می تواند کیفیت هوا را بهبود بخشد و فضای شما را سالم تر کند و تحقیقات نشان داده تزئین خانه شما با گیاهان مناسب فواید جدی برای سلامتی شما دارد. آنها با تقویت روحیه و ایجاد احساس آرامش، بهزیستی کلی را ارتقا می بخشند و بعضی از گیاهان حتی می توانند سموم را از هوا خارج کنند.
یک مطالعه جدید که اخیراً در سال 2009 توسط انجمن علوم باغبانی آمریکا انجام شده است، همچنین نشان داد که برخی از گونه های گیاهی می توانند VOC ها (آلاینده های آلی فرار مانند بنزن و تری کلر اتیلن) ​​را از هوا خارج کنند.
اگر ایجاد محیط داخلی سالم هدف اصلی شماست، گیاهان مخصوص خانه برای تصفیه هوا وجود دارد. یکی از دانشمندان اصلی ناسا، تعیین کرد که بهترین گیاهان برای از بین بردن سموم موجود در هوا بر اساس چهار معیار مشخص: توانایی آنها در از بین بردن بخارات شیمیایی، رشد و نگهداری آنها چقدر آسان است. مقاومت در برابر آلودگی حشرات و میزان تعرق آنها (تبخیر آب از برگ گیاهان).
علاوه بر این، دکتر وادود نیری، دکترای مطالعات مشابهی را در سال 2016 انجام داد که در مورد بررسی اینکه آیا گیاهان خانگی می توانند VOC ها را از هوای داخل خانه خارج کنند، دریافتند که برخی از گیاهان از سایر گیاهان مؤثرتر هستند. بر اساس تحقیقات نیری و نتیجه گیری های Wolverton (که می توان در کتاب او، چگونه می توان هوای تازه را رشد داد) یافت. در اینجا 10 مورد از بهترین گیاهان خانگی برای تصفیه هوا وجود دارد. برای خرید این گیاهان خانگی سالم اقدام کنید و کمی از فضای سبز را به خانه خود بیارید.

آمازون

این درخت نخل در فضاهای روشن رشد خوبی دارد و برای هر اتاق خانه شما مناسب است. این گیاه سرسبز و چشم نواز است که ضمن جذب آلاینده های هوا زیبا هم به نظر می رسد.

گیاه عنکبوت (Chlorophytum Comosum)

در از بین بردن مواد سمی از هوا مؤثر است و برگهای بلند گیاه وحشی عنکبوت به هر فضایی ظاهری شیک و بوی مطبوع می بخشد.

لیدی پالم (Rhapis Excelsa)

از آنجا که این گیاه آهسته رشد می کند، باعث ایجاد یک گیاه خانگی طولانی مدت می شود که بسیار شیک به نظر می رسد. این گیاه دارای چندین تنه مانند بامبو است و سموم را از بین می برد.

کارخانه لاستیک (Ficus Elastica)

این درخت گرمسیری در نور غیرمستقیم  آفتاب رشد می کند، و گاهی اوقات به عنوان گیاه لاستیک از آن یاد می شود زیرا باعث تولید شیره لاتکس می شود که زمانی برای ساخت لاستیک استفاده می شده است. اگرچه کمی مصنوعی به نظر می رسد، مطمئن باشید که واقعی است و به تمیز کردن هوا در خانه شما کمک می کند.

بروملیاد (Guzmania Lingulata)

Bromeliad که از مراقبت آسانی برخوردار است، نسبتاً مقاوم به خشکی است، در نور داخلی شکوفا می شود - این امر گزینه ای عالی برای خانه یا هر اتاق بدون نور طبیعی است - و ثابت شده است که آلاینده ها را از هوا خارج می کند.

جانت کریگ دراکنا (Dracaena Deremensis)

این گیاه با دوام حتی در نورپردازی در محیط داخلی زنده خواهد ماند، بنابراین اگر یک آپارتمان کم نور دارید، مانند این است این کارخانه تصفیه هوا در خانه داشته باشید. هرچه قدر خاک آن خشک به نظر برسد بیشتر هوای خانه شما را سالم نگه میدارد، مقدار آب کمی نیاز دارد. در مورد نگهداری آن آسان بگیرید. 

پیچک انگلیسی (Hedera Helix)

تاکهای طولانی و پر زرق و برق بر روی این گیاه باعث تزئین چشمگیر در هر خانه ای می شود. یک گلدان آویزان در هر جای خانه یا قرار دادن گلدان در فضایی مناسب. بگذارید آزادانه از دیوارها بالا رود زیرا باعث کاهش آلودگی هوا در محیط داخلی (و حتی آلرژن های مضر مانند قالب و قارچ) می شود.

لیلی صلح (Spathiphyllum Wallisii)

به عنوان یک گیاه تمیز کننده هوا فوق العاده محبوب است، لیلی صلح زیبایی بخش است و از گیاهان برگدار و بخشی نیز از گل های ظریف تشکیل شده است. اگرچه به نظر می رسد ظریف و ملایم است، اما این گیاه کمک بزرگی به از بین بردن سموم خانه شما است. 

بوستون سرخ (نفروپلیس اگزالتا)

گیاه دیگری که دوست داشتنی به نظر می رسد. یک قفسه را در نظر بگیرید گه این گلدان را بر روی آن قرار داده اید گیاهی با برگهای ضخیم، به زیبایی ظاهر خواهد شد، مراقبت از سرخس بوستون بسیار آسان است و در واقع در داخل خانه رشد می کند (برخلاف بسیاری از گیاهان دیگر) مرتب به آن آب دهید و یک نور کم نیاز دارد در حالی که هوا را تمیز می کند و روحیه شما را تقویت می کند

 انجیر (Ficus Benjamina)

این گیاه کاملاً مناسب برای هر فضای کوچکی که حتی نور کم و ملایمی دارد بسیار عالی است. در حالی که برای هر اتاق داخلی بسیار مناسب است، اما به طور معمول در فضای بیرون از خانه پرورش می یابد، بنابراین حتماً به آن نور خورشید و آب کافی بدهید.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات بعد از تایید منتشر خواهد شد

  مشاور توسعه سایت