Loading...

آیا شما در زندگی عادت های سالم دارید؟

آیا شما در زندگی عادت های سالم دارید؟
این روزها به شدت بر روی عادت سالم، و لزوم ایجاد یک سبک زندگی سالم تاکید می شود.

روند رو به رشدی در تعداد زنانی که خواهان داشتن تناسب اندام هستند وجود دارد که تمرکز آنها بر مراقبت از خود بیشتر به عنوان بخشی از رژیم سلامتی آنها است.بدون تردید، داشتن سلامتی زنان مهمترین کمک به یک زندگی شاد است.وقتی سلامتی دارید، احساس تعادل و هماهنگی را تجربه می کنید.از درون احساس شگفت انگیز می کنید و از بیرون به نظر خارق العاده می آیید.اما کدام یک از جنبه های مهم سلامت زنان که هرچند برای سلامتی ضروری است، اما اولویت چندانی ندارد؟ ایجاد یک شیوه زندگی سالم، فقط به مراقبت از آمادگی جسمی، سلامت روانی، عادات غذایی سالم و حتی سلامتی شما مربوط نمی شود.
نه، آمادگی سلامتی به همان اندازه در مورد نگرش زنان، ذهنیت و سبک شخصی اعمال می شود. این سه ویژگی همچنین به یک دوز مناسب برای تغذیه نیاز دارند تا بتوانند شکل بهتری پیدا کنند.
آیا تا به حال به این عادات فکر کرده اید:

عادت سالم شماره 1: اعتماد به نفس

عادت سالم اعتماد به نفس یعنی اینکه بتوانید به تواناییهای خود اعتماد کنید. شاید این مهمترین ویژگی است که باید توجه خود را به توسعه آن متمرکز کنید - همین حالا. این عادت سالم به شما اطمینان می دهد که محکم و کاملاً مستحکم در کنترل زندگی و سرنوشت خود قرار بگیرید.
آیا می خواهید تفاوت بین زنانی که اعتماد به نفس دارند و کسانی که ندارند را بدانید؟ زنان با این عادت سالم می دانند که می توانند به خودشان اعتماد کنند. ذهنیت - "من قبلاً انجام داده ام و می توانم دوباره این کار را انجام دهم". آنها می دانند که چگونه به دنبال خودشان باشند. آنها در خارج، به دنبال راه حل هایی برای هرگونه موانع، چالش هایی که در زندگی روزمره می افتند می گردند.
آنها سپس بینشهایی را که به دست می آورند برای هدایت، تشویق و حمایت از خود در تعیین اهدافی استفاده می کنند و همچنان به دنبال آن هستند که در مرزهای شخصی خود بهبودی ایجاد کنند. زنانی که به خود متکی هستند، می توانند با ترسیم توانایی های منحصر به فرد خود، خود را مدیریت کنند. آنها می فهمند که هیچکس مسئول کیفیت زندگی آنها نیست و آنها به تنهایی می توانند آن را به سمت بهتر شدن تغییر دهند.
نمیتوانم به عنوان نمونه از زنان دارای عادت سالم و اعتماد به نفس مانند مادران مجرد یاد نکنم.

حتی برخی از زنانی که (با امنیت خانوادگی ایده آل) رشد می کنند، قبلاً خود را کمتر دارای اعتماد به نفس می دانستند، به زودی پس از جدایی، ظرفیت عظیم خود را برای اعتماد به نفس کشف می کند. بنابراین، به یاد داشته باشید! درست همانطور که خود را در بعضی از عادت های سالم در سلامت جسمی، روحی، تغذیه ای و زیبایی خود افراط می کنید، اعتماد به نفس خود را به یک تمرین سالم می دهید و به شما پاداش می دهد.
آیا شما یک زن با اعتماد به نفس هستید؟ اگر جواب مثبت دادید - تبریک می گویم! اگر پاسختان "نه" است، ناامید نشوید من برای کمک به اینجا هستم، فقط با ارزیابی عزت نفس خود شروع کنید.

عادت سالم شماره 2: مشاوره داشته باشید

یاد بگیرید که یکی از عادت های سالم داشتن مشاوره با افراد آگاه است. بعضی اوقات دیگران نه تنها نمی توانند کمکی به شما کنند بلکه سد راه شما نیز برای رسیدن به اهدافی که می خواهید به دست آورید، می شوند. زمانی که از دوستان و اطرافیانتان مشورتی بگیرید با کمال تعجب، به دور از خوشبختی برای شما، پاسخهای منفی مانند "شما نمی توانید این کار را انجام دهید"، یا "آیا مطمئن هستید که می دانید چه کاری را انجام می دهید؟" یا حتی آنها با اشاره به حماقت از انتخاب ها، تصمیمات یا اقدامات شما از آنها می شنوید.
جالب است که هرچه اهداف شما بزرگتر و بلند پروازانه تر باشد، احتمال اینکه به شما گفته می شود نمی توانید به آن برسید، بیشتر است. آنها شما را به عادت غیر سالم خود - منفی بودن - آلوده می کنند. در حالیکه نظرات، انتقادات و داوری های تضعیف شده آنها ممکن است معنا داشته باشد، ممکن است بر خلاف آنچه می خواهید واقعیت های را به شما تحمیل کنند.یک دلیل دیگر ممکن است این باشد که آنها نمی خواهند شما تغییر کنید (حتی اگر این تغییر به نفع شما باشد).

عادت سالم شماره 3: عادت نگرانی را کنار بگذارید

ایجاد یک عادت سالم می تواند باعث شود شما عادت "نگرانی" را از دست بدهید. دیروز بسیاری از خانم ها نگران بودند - اما دیروز از بین رفته است و از آنجا که شما قادر به تغییر آن نیستید، چرا نگران هستید؟ آنچه انجام شد، انجام شده است و شما نمی توانید آن را خنثی کنید.
عادت غیر بهداشتی نگرانی در مورد "امروز"، نیز حتی مسئله ای نخواهد بود، اگر شما با داشتن یک هدف و برنامه عملی برای مقابله با "امروز" از ساختاری زمان خود استفاده کرده باشید. سپس تمام انرژیهای شما به اجرای برنامه عمل شما هدایت می شدند.
درعوض، نگران هستید زیرا این تنها کاری است که خودتان به انجام رسانده اید. چرا فردا، هنگامی که ترس ها و هراس های شما در مورد فردا ممکن است هرگز به وجود نیاید ، به یک عادت غیر سالم درگیر شوید؟
از خود این سوال را بپرسید، "یک عادت غیر بهداشتی" نگرانی "است که ارزش ندارد انرژی تان را برای آن هدر دهید آن هم برای چیزهایی که قبلاً اتفاق افتاده است. چیزهایی که ممکن است اتفاق بیفتد؛ و چیزهایی که ممکن است هرگز اتفاق نیفتد.
نگرانی یک ورزش بی ثمر و هدر دادن انرژی شماست. این شور و شوق، انگیزه شما را به هم می زند و شما را زندانی می کند - شما واقعاً مانند برده ای هستید در مقابل نگرانی. اگر چیزی باعث نگرانی شما شده است، وقت خود را بطور مؤثر صرف کنید.به آن نگاه کنید آن را از طریق فعالیت روزنامه نگاری خود تجزیه و تحلیل کنید، از منابع شخصی و منابع خود در تنظیم هدف شخصی استفاده کنید تا راه حل خود را پیدا کنید.
لطفاً به من اطمینان کنید که می گویم، توسعه و استفاده مداوم از این روش های عادت سالم برای رویارویی با چالش ها، موانع یا بلوک هایی که با آنها روبرو می شوید، در میزان نگرانی شما تاثیر به سزایی دارد.

عادت سالم شماره 4: بهترین دوست شما کیست؟

بهترین دوستان چه می کنند؟ بهترین دوستانی با عادت های سالم هستند، آنها در مورد شما مثبت صحبت می کنند و به شما احترام می گذارند. وقتی بهترین دوست شما با شما صحبت می کند، او به شکلی صحبت می کند که شما را تحقیر نکند و شما را از بین نبرد. او نمی گوید که شما چاق یا احمق هستید - اما شما بعضی اوقات این چیزها را به خودتان می گویید. بهترین دوست شما همیشه نکات مثبت بسیاری از شما را نشان می دهد مهارت ها و دستاوردهای شما، حتی در مواقعی که شما وسوسه می شوید در مورد خود منفی صحبت کنید.
بهترین دوست شما احترام زیادی برای شما، قائل است و از شما هم انتظار احترام دارد.او هیچ چیز به جز بهترین چیز برای شما نمی خواهد.
بهترین دوستان همیشه در جایی هستند که شما را به خاطر وفاداری خود و با سخنان دلگرم کننده شما را تحسین کنند.
بهترین دوست شما کیست؟ البته شما.
اکنون تصمیم بگیرید که به یک رابطه معنادار با خودتان به شکلی که در آن تمام خصوصیات مثبت بهترین دوست را نشان خواهید داد برقرار کنید و از ویژگی هایی مثل احترام، انصاف و تحمل وبسیاری موارد دیگر استفاده کنید.
لطفاً عادت خود تخریبی خود را از بین ببرید و اعتماد به نفس خود را در این روند رشد دهید. ببخشید که پرسیدم اما آخرین باری که صحبت منفی در مورد "چاقی شما" رخ داده است - مثلاً به کسی غیر از خودتان آسیب رساند؟ من همچنین به این نکته اشاره خواهم کرد که آنچه شما نسبت به خودتان بی ارزش می دانید، برای شخص دیگر چیزی ارزشمند است. با جایگزین کردن تمام عادات منفی و غیر سالم با یک عادت سالم جدید شروع به کار کنید تا با تمرکز بر نقاط قوت و استعداد خود، به خودتان  بگویید چقدر خوب عمل می کنید و چقدر افتخار می کنید که چنین دوست فوق العاده ای دارید. "
بهترین دوست خود بودن یک عادت سالم است که باید به طور جدی آن را پرورش دهید. این یکی از قدرتمندترین کارهایی است که می توانید برای خودتان انجام دهید. وقتی واقعاً این را باور کنید، زیبایی را به بیرون تابش خواهید کرد دقیقاً مانند ستاره درخشانی که واقعاً هستید.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات بعد از تایید منتشر خواهد شد

  مشاور توسعه سایت