Loading...

فنگشویی

فنگشویی
‍فنگشویی چیست؟ 

واژه فنگ در چینی به معنای باد و کلمه فنگ شویی به مفهوم آب می باشد. فنگ شویی را می توان هنر ایجاد هماهنگی و تعادل انرژی از طریق طراحی و نظم موزون نامید که طی بیش از 3000 سال در چین پرورش یافته و ریشه آن را در جهان بینی تائویسم و باورهای آن جستجو کرد. تائویسم علاوه بر ستاره شناسی، جغرافیا و دیگر علوم، هنر فنگ شویی را نیز پدید آورد و به تعیین محل مناسب برای ایجاد شهرها، مکان مناسب برای استقرار بناها، نحوه قرارگیری فضاهای داخلی و حتی شکل چیدن اشیاء درون خانه پرداخت. به عقیده چینی های باستان، موقعیت و جهت پدیده ها در فضا از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و نحوه قرارگیری محل سکونت و کار، اشیاء و سایر مایملک انسان که او را از هر سو احاطه کرده اند بر سلامتی، رفتار و روان او تأثیر گذارند. بر اساس فنگ شویی، اشکال هندسی، خطوط و استقرار صحیح اشیاء در محیط های مناسب موجب هم سویی نیروهای آسمانی با انسان و اشیاءشده، سلامتی و موفقیت را به ارمغان می آورند.بكارگيري فنون فنگ شويي و دكوراسيون منحصر بفرد آن در فضاي داخلي خانه ها تاثير عميقي بر بهبود و اعتلاي كيفيت زندگي تك تك اعضاي خانواده مي گذارد. با تكيه بر دانش و تجربه باستاني مي توان اظهار داشت كه فنگ شويي راه و روش معنوي زندگي است و انسانها را قادر مي سازد تا انرژي هاي مثبت طبيعت را به درون خويش روانه سازند. كليه اصول فنگ شويي از نظر علمي به اثبات رسيده و داراي پشتوانه و استدلالهاي مستحكم عقلاني هستند. 

فنگ شویی برای جذب عشق

آیا می دانید طراحی خانه شما می تواند زندگی عاطفی شما موثر باشد؟ به قواعد فنگ شویی زیر که برگرفته از هنر باستانی متعادل کردن انرژی است توجه کرده و آنها را در طراحی منزل خود بکار ببرید. 

برای جذب عشق: فرش در زیر پایه های مبلمان قرار گیرد.
هیچگاه همه مبلمان را نزدیک به دیوار قرار ندهید. مبلمان باید به گونه ای قرار گیرند که به تقویت روابط و در کنار هم بودن کمک کنند. بنابراین معیار اصلی تان در چیدمان مبل ها، ترجیحا " دیوار" نباشد. اندازه فرش و چیدمان مبل و صندلی به نحوی باشد که لااقل پایه های مبلمان روی فرش قرار بگیرد (نه اینکه تنها دور تا دور فرش قرار بگیرند). 

جذب عشق: فضایی دو نفره را به هر اتاق اختصاص دهید. 
اگر خواهان رابطه ای عاشقانه هستید، اطراف خود را با تصاویر و چشم اندازهای مفرد پر نکنید. مثلا در گوشه اتاق یک صندلی تک نفره قرار ندهید و یا از تصاویر هنری تک، کمتر استفاده کنید. ایجاد انرژی دو نفره در اطراف شما اهمیت قابل توجهی دارد. فضای نشیمن دو نفره ترتیب دهید و از چراغ خواب های قرینه در دو سوی تخت خود استفاده کنید. 

 جذب عشق: از عکس های خانوادگی شاد در دکوراسیون خانه استفاده کنید. 
برای بهبود زندگی زناشویی، از عکس های دو نفره و خندان خود و همسرتان در گوشه و کنار خانه و بخصوص نواحی پر رفت و آمد (مانند راهرو، هال و آشپزخانه) استفاده کنید. عکس های خانوادگی را در اتاق خواب اصی قرار ندهید و تنها عکس های دو نفره را در این اتاق بگذارید.

جذب عشق: از میز ناهار خوری گرد استفاده کنید. 

برای تقویت عشق، اتاق ناهارخوری (بعد از اتاق خواب اصلی) دومین فضای پر اهمیت خانه است. میز ناهارخوری را به نحوی قرار دهید که تمامی اعضا بتوانند براحتی به یکدیگر نگاه کرده و صحبت نمایند. حتی اگر هر شب با هم غذا نمی خورید به تعداد افراد خانواده صندلی قرار دهید، زیرا کنار هم قرار گرفتنتان حتی بصورت سمبولیک شما را به یکدیگر نزدیک تر می کند.

جذب عشق: اتاق خواب اصلی را دنج طراحی کنید.
در آیین فنگ شویی برای داشتن رابطه خوب و عاشقانه توصیه می شود اتاق خواب های دو نفره بسیار بزرگ طراحی دنج و صمیمانه ای داشته باشند. اتاق خواب شما فضایی برای خواب، استراحت و صمیمیت است و بهتر است فعالیت های متفرقه مانند کار و یا ورزش در آن صورت نگیرد. بهتر است در این اتاق فضای نشستن از فضای خواب تفکیک شود. اگر اتاق تان مجهز به فضای نشیمن است، صندلی ها را در مقابل هم قرار دهید. با بزرگتر شدن فضا، افراد به لحاظ عاطفی از یکدیگر فاصله می گیرند. بنابراین تا می توانید فضایتان را دنج تر و نزدیکتر و صمیمانه تر کنید. 

 جذب عشق: هارمونی در تختخواب کودکتان فراموش نشود.
فنگ شویی برای تمامی افراد خانواده دلالت می کند. در این رابطه کودکان نسبت به محیط اطرافشان بسیار حساس تر و آسیب پذیرترند. بنابراین چیدمان اتاق کودک و بخصوص محل خواب آنها اهمیت بسیار دارد. تختخواب کودکان را پشت به در اتاق قرار ندهید و از قرار دادن وسایل الکتریکی در نزدیک تختخواب کودک اجتناب کنید.

 فنگ شویی ذهن
همه ما کمابیش با علم کهن فنگ شوئی که هنر چیدمان محیط اطرافمان بر اساس قوانین طبیعی است آشنایی داریم ولی اغلب ما از هنر چیدمان و معماری ذهن بی اطلاعیم. جواب اینکه چرا ذهن ما همیشه آشفته و درگیر مسائل روزمره است این است که هیچ کس به ما فنگ شوئی ذهن مان را نیاموخته است. فنگ شوئی ذهن درست همان چیزی را به ما می آموزد که بدان نیاز داریم: چگونه به ساده ترین و سریع ترین روش ممکن به یک آرامش و سکوت ذهنی نسبی دست یابیم و به دوستان و اطرافیان خود هم کمک کنیم.

 با فنگ شوئی ذهن می آموزید که چگونه:
۱- افکار خود را مرتب کنیم.
۲- اولویت های کاذب و اصلی ذهن را تشخیص دهیم.
۳- پرونده های باز ذهنی را مدیریت کنیم.
۴- خلاقیت و ظرفیت ذهنی را بالا ببریم.
و در این راستا با :
۱- قوانین حاکم بر مغز و ذهن
۲- قوانین آفرینش
۳- معماری ذهن و هنر چیدمان افکار
۴- مدیریت منابع انرژی ذهنی
۵- و تکنیک های ساده و کاربردی آشنا می گردیم.
این تکنیک های ساده مناسب هر کسی در هر رده سنی و با هر میزان تحصیلات و از هر قشری مـی باشد و از محصلان گرفته تا افراد شاغل، کارمند تا مدیر عامل، بانوان خانه دار و آنها که مسوولیت های بزرگ ذهنی دارند همه و همه می توانند از آنها بهره مند گردند.

تاریخچه ی فنگ شویی

علم فنگ شویی همان بازتاب شناسی است این علم که ارائه دهنده ی آن چینی ها هستند به این مسئله میپردازد که هر شئ و محل قرار گیری آن بازتاب خاصی در انرژی افراد دارد.
شمع،گل،سنگ،گیاه بامبو و…
بیشترین کاربردی که امروزه در کشور ما از این علم میکند، بهره گیری در دکوراسیون داخلی و محل قرارگیری اشیا در منزل است.باید بدانید که فنگ شویی فقط مخصوص این کار نیست و تاثیرات آن بر روی ذهن و مطالعه افراد نیز در جهان از اهمیت بالایی برخوردار است.
قدم اول برای فنگ شویی ذهن
افراد در گامهای ابتدایی فنگ شویی دست به چنین رفتارهایی میزنند:
تمیز کردن محل کار یا مطالعه
دور ریختن وسایل اضافه و کهنه
استفاده از رنگهای موثر
تغییر در چیدمان منزل و…
آن ویژگی ها عموما به این مطالب اشاره می کرد که :
در نزدیکی محل مطالعه شما می بایست چه چیزهای وجود داشته باشد، چگونه پشت میز بنیشینیم، با چه فاصله از کتاب مطالعه داشته باشیم و… اما در این مجال به این میپردازیم که محل مطالعه ما چینش آن به چه صورت باید باشد تا ما مطالعه ای با انگیزه تر و موثرتر داشته باشیم. باید بدانید با رعایت کردن همین قوانین ساده میتوانید به سادگی با خستگی زود هنگام مطالعه مقابله کنید.
قدم دوم

در این مرحله شما تنها باید بیاموزید که چه چینشی برای محل مطالعه شما صحیح است.
طبق قوانین فانگ شویی نباید میز مطالعه به دیوار بچسبد زیرا دیوارها منبع انرژی منفی هستند.
برای همین باید بدانید میز مطالعه شما باید حداقل ۳۰ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.
بر طبق قوانین فنگ شویی کنج ها و گوشه ها منبع ذخیره شدن انرژی های منفی هستند.
بر این مبنا هرگز میز مطالعه خود را در کنج ها قرار ندهید.
سعی کنید گوشه ها را به وسیله کمد یا وسایل دیگر بپوشانید.
محل قرار گیری میز مطالعه نباید مستقیم رو به پنجره باشد. نور مستقیم موجب خستگی ذهن با گذشت زمان میگردد. رنگ اتاق از دیدگاه فنگ شویی ذهن برای مطالعه مناسب نیست. بهترین رنگ برای مطالعه استفاده از رنگهای سفید یا کرم (هر رنگی که کمی نشانه ی رنگ زرد در آن باشد) مفید است.

چرا رستوران ها از رنگهای قرمر و نارنجی استفاده می کنند؟
رنگ قرمز و نارنجی موجب افزایش انرژی فرد به صورت لحظه ای میشوند.
این رنگها برای افراد بسیار جذاب و انرژی بخش هستند از این جهت به سمت آن رستوران جذب میشوند.
اما خوب است بدانید این امر از دیدگاه فانگ شویی یک دلیل دیگر هم دارد.این رنگها برای مدت کوتاه جذاب بوده و بعد از مدتی خسته کننده می شوند برای این است که افراد پس از صرف غذا دیگر زیاد در محل رستوران نمی مانند .

 

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات بعد از تایید منتشر خواهد شد

  مشاور توسعه سایت