Loading...
استقلال مالی
اگر انگیزه دارید استقلال مالی بیشتری در زندگی خود کسب کنید، در اینجا 8 مرحله برای استقلال مالی وجود دارد:

1 - کاهش هزینه ها

شما می توانید بیشتر تلاش کنید و درآمد کسب کنید، در عین حال که افزایش درآمد، به توانایی شما در پس انداز کمک می کند، سطح زندگی شما بالاتر میرود. درعوض بسیاری از افراد برای رسیدن به استقلال مالی هزینه های خود را کاهش دادند.این می تواند به این معنای باشد که شما به منطقه ارزانتری برای زندگی جابه جا شوید که در آن هزینه کمتری بابت اجاره می دهید، ماشین خود را تو پارکینگ منزل بگذارید و دوچرخه سواری کنید و یه برنامه برای کم کردن هزینه های مواد غذایی خود داشته باشید.

اولین سوال برای شروع: چگونه می توانید هزینه های خود را در این ماه کاهش دهید؟ 

2 - بودجه مناسبی را ایجاد کنید

برخی از مردم در برابر کلمه بودجه به همان شیوه ای سرکشی می کنند که شما ممکن است گاهی اوقات با خرد کردن یک دونات علیه رژیم غذایی سالم قیام کنید. بودجه به معنای نظارت بر میزان درآمد شما در مقابل هزینه ای است که می توانید ببینید که پول شما به کجا می رود.سپس می توانید یک قدم جلوتر بروید و برخی از اهداف مالی را تنظیم کنید تا بتوانید پول خود را به جایی که می خواهید خرج شود هدایت کنید، و دسته هایی را برای هزینه های خود ایجاد کنید.
سؤال برای شروع: آیا می دانید هر هفته پول شما به کجا می رود؟

3 - درصدی خاص از درآمد خود را پس انداز کنید

بعد از تهیه بودجه، می دانید که هر هفته یا ماه چقدر هزینه می کنید.سپس می توانید میزانی از درآمد خود را پس انداز کنید. اگر شبیه به من هستید و با وسوسه شدن کنار می آیید، می توانید با انتقال مبلغی که می خواهید را به یک حساب پس انداز ویژه پس انداز کنید.سعی کنید به حسابی پول هایتان را واریز کنید که دسترسی به آن برایتان سخت باشد مثلا کارت بانکی نداشته باشد تا هر زمان به راحتی نتوانید از آن برداشت کنید.
سؤال برای شروع: هر ماه چه درصد از درآمدتان را پس انداز می کنید؟

4 - یک صندوق اضطراری بسازید

در زندگی اتفاقات بی شماری می افتد مردم بیمار می شوند، روابط متلاشی می شوند، مردم می توانند به طور غیر منتظره از دنیا بروند و یا اخراج ها بدون هشدار قبلی ممکن است رخ دهد. زندگی غیرقابل پیش بینی است اما میزان استرس که می خواهید تجربه کنید می تواند بستگی به این داشته باشد که شما یک صندوق اضطراری داشته باشید.صندوق اضطراری پولی است که برای موارد اورژانسی ایجاد شده است. این پول نقد است که می توانید سریعاً در مواقع اضطراری به آن دسترسی پیدا کنید.ماشین لباسشویی خراب می شود؟ قطعات ماشین نیاز به تعویض دارند؟ جای نگرانی نیستاین پول به این معنی است که می توانید بدون نگرانی از پول، شب ها راحت بخوابید. چه مقدار نیاز دارید؟ بیشتر افراد پس انداز 6 ماهه را توصیه می کنند.


سوال برای شروع: چه مقدار پول در صندوق اضطراری باعث می شود احساس راحتی کنید؟

5 - بدهی خود را پرداخت کنید

هر نوع بدهی که باشد اعم از بدهی کارت اعتباری، یا خدماتی که دریافت کرده اید و قرار است در آینده هزینه آن را پرداخت کنید و یا این که به کسی بدهکار باشید. این می تواند شما را از گزینه های آینده نگری باز دارد زیرا پولی که ممکن است بخواهید برای فرصت های آینده خرج کنید، از قبل برای بازپرداخت آن بدهی هایتان متعهد شده اید. نکته جالب دیگر این است که بدهی ها اغلب با گذشت زمان به لطف بهره ای که به مبلغ بدهی خود می گیرید رشد می کند و می تواند به سرعت با گذشت زمان افزایش یابد. اگر در این شرایط هستید، اکنون و هرچه سریع تر بدهی خود را پرداخت کنید. نگاه کنید که چگونه می توانید پول بیشتری خرج کنید و این پول اضافی را به سمت از بین بردن بدهی های خود هدایت کنید.
سوال برای شروع: چقدر بدهی دارید؟

6 - شروع به سرمایه گذاری کنید

من یک طرفدار سرمایه گذاری بزرگ به عنوان راهی برای افزایش ثروت شما با گذشت زمان هستم. بازار سهام نوسان دارد اما در دراز مدت، بازار همیشه بالا می رود. به عنوان مثال، سرمایه گذاری 10،000 دلاری در 50 سال پیش امروز تقریباً 1.2 میلیون دلار ارزش دارد. اگر این سرمایه گذاری برای شما خیلی ریسک پذیر باشد، خرید خانه نیز یک سرمایه گذاری بدون ریسک است زیرا در حال خرید دارایی هستید که اگر خوب بخرید، با گذشت زمان افزایش می یابد.هدف از سرمایه گذاری این است که دارایی های شما در سهام یا دارایی با گذشت زمان افزایش یابد و ارزش خالص شما افزایش یابد.
سوال برای شروع: چگونه می توانم با سرمایه گذاری شروع کنم؟

7 - پس انداز بازنشستگی

فکر کردن در مورد بازنشستگی به عنوان آینده ای که شما با آن مشکل دارید، بسیار آسان است.در دوران بازنشستگی چند کار وجود دارد که اکنون می توانید انجام دهید تا پول خود را به حداکثر برسانید. بودجه خود را تحکیم کنید تا فقط در یک حساب کارمزد پرداخت کنید. بررسی کنید که وجوه شما در یک حساب کاربری خوب سرمایه گذاری می شود و هزینه های معقول بازار را شارژ می کند. انجام این انتخاب اکنون اطمینان حاصل خواهد کرد که آینده شما به جای نخ پنبه به ابریشم تبدیل می شود.
سؤال برای شروع: چه اقدامی می توانم برای مرتب کردن صندوق بازنشستگی خود بردارم؟

8 - بیمه را در نظر بگیرید

ما تمایل نداریم که در مورد بیمه به عنوان یک موضوع صحبت کنیم، زیرا با صراحت می توان گفت خیلی کسل کننده است.اما اگر در اخبار استرالیا آتش سوزی اخیر را دیده باشید، ارزش بیمه خانه را می دانید. به همین ترتیب، اگر موتورسیکلت سوار میشوید بیمه این اطمینان را به شما میدهد که در صورت بدترین اتفاق، بیمه درمانی بالایی داشته باشید. اگر بچه دارید، ممکن است بخواهید در زمینه درآمد و بیمه عمر سرمایه گذاری کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید همچنان به آنها کمک کنید. بیمه به معنای محافظت در برابر عدم قطعیت های زندگی است و می تواند برای  شما آرامش خاطر به همراه آورد.
سوال برای شروع: آیا به بیمه احتیاج دارم؟

استقلال مالی یک ابرقدرتی است که همه ما شایسته آن هستیم. همه ما وقتی صحبت از پول ما می شود، از جاهای مختلف شروع خواهیم کرد. با این وجود، همه ما می توانیم با انتخاب هایی که انجام می دهیم و اهدافی که هنگام تعقیب استقلال مالی تعیین می کنیم، اوضاع مالی خود را بهبود بخشیم. زیرا آزادی انتخابی که همراه با استقلال مالی باشد، ارزش آن را دارد.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات بعد از تایید منتشر خواهد شد

  مشاور توسعه سایت