Loading...

9 ابزار و نکات موثر برای مطالعه خودآموز زبان انگلیسی 

9 ابزار و نکات موثر برای مطالعه خودآموز زبان انگلیسی 
در ابتدا از خودتون بپرسید:چقدر اعتماد به نفس دارید؟
و اگر جوابتون مثبت است، قطعاً می توانید انگلیسی را خودتان یاد بگیرید.
زیرا هر کجا که بروید، زبان انگلیسی بهترین ابزار شما برای برقراری ارتباط با افراد دیگر است.
و اگر به اندازه کافی از خودتون مطمئن هستید، می توانید تمام دوره های گران قیمت انگلیسی و کتاب های درسی عظیم را رد کنید و سعی کنید کارها را به روش خود انجام دهید.

چرا خودآموز انگلیسی را امتحان می کنید؟

بسیاری از زبان آموزان انگلیسی نسبت به تحصیل به تنهایی و بدون معلم احساس تردید (عصبی) می کنند. اما به زودی متوجه می شوید که تمام منابعی که مورد نیاز شماست را می توانید در خانه داشته باشید.
واقعیت این است که اینترنت نه تنها بهترین منبع برای یادگیری زبان انگلیسی بلکه ساده ترین راه برای تحصیل در خانه است در هر زمان که بخواهید.
شما وقتی منابع مورد نیاز خود را پیدا کردید، می توانید آنها را همراه خود داشته باشید و در هر کجا که می خواهید مطالعه کنید.
بهترین بخش این است که شما نیز بدون نیاز به دنبال کردن درس های معلم یا پیشرفت همکلاسی های خود، با سرعت و روش خود به تحصیل می پردازید. 
از همه مهمتر، شما برای یادگیری زبان انگلیسی کمتر به دیگران وابسته می شوید. از آنجا که به تنهایی تحصیل می کنید، انگیزه بیشتری برای شما وجود دارد تا به خودتان ثابت کنید که می توانید انگلیسی را خودتان یاد بگیرید. اگر انگیزه مداوم وجود داشته باشد، دستیابی به موفقیت دشوار نخواهد بود.
در اینجا 9 روش برای شروع آورده شده است:

 1.به موسیقی گوش دهید و تمام اشعار را یاد بگیرید.

همه موسیقی را دوست دارند. با این حال، برای یادگیری زبان انگلیسی، شما باید به آهنگ های انگلیسی بچسبید.

آهنگ های مورد علاقه شما در حال حاضر چیست؟ 

تمرین با آهنگهای محبوب همیشه بهتر است زیرا همیشه آنها را می شنوید حتی اگر در اتومبیل یا فروشگاه باشید. همچنین می توانید آنها را در سایت های انگلیسی بصورت آنلاین بشنوید. در مورد ژانر موسیقی، از راک و رپ اجتناب کنید زیرا اشعار غالباً مبهم هستند (شنیدن آنها خیلی سریع یا دشوار است) این روش خوبی برای تلفظ شما نخواهد بود.
بروید و یک موسیقی ویدیویی یا فایل صوتی را که دوست دارید را سرچ کنید. بارها و بارها به آن گوش دهید تا آهنگ را به صورت روان یاد بگیرید.
پس از آن، یک نسخه متن ترانه را جستجو کنید. به عنوان مثال، می توانید ابتدا موسیقی یا آهنگ را با صدای بلند گوش دهید و سپس با نسخه ترانه آن آهنگ بخوانید.

2 - فیلم های انگلیسی مورد علاقه خود تماشا کنید.

این روش آموزشی خوبی برای درک و ارتباط انگلیسی شما است. تماشای مصاحبه و فیلم به شما کمک می کند تا با مکالمه انگلیسی آشنا شوید و یاد میگیرید چگونه با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید.
می توانید مصاحبه بازیگران محبوب خود را تماشا کنید. مهم نیست که مصاحبه چه کسی یا برای چه زمانی باشد، مهم این است که شما از محتوای مصاحبه نکاتی را یاد می گیرید.

3. فیلم ها و برنامه های تلویزیونی انگلیسی زبان را تماشا کنید.

تماشای فیلم و نمایش تلویزیونی به زبان انگلیسی نیز به بهبود نحوه صحبت و درک مطلب شما کمک می کند. این به شما کمک می کند تا اصطلاحات عامیانه و اصطلاحات انگلیسی را یاد بگیرید و به شما در یادگیری واژگان کمک کنید.اگر در درک حرف های بازیگران مشکل دارید، می توانید در ابتدا از زیرنویس استفاده کنید. پس از آشنایی بیشتر با کلمات، سعی کنید فیلم ها را بدون زیرنویس ببینید و درک مطلب انگلیسی خود را امتحان کنید.

4 - دستور زبان خود را با آزمون های آنلاین انگلیسی تست کنید.  

هنگامی که خودتان آموزش می بینید، یکی از مشکلات احتمالی این است که ممکن است اشتباهات و خطاهایی را که مرتکب شوید. از طرف دیگر شما همیشه باید بررسی کنید که آیا تمرین های انجام شده درست یا نادرست است. برای زبان آموزان خودآموز، همیشه این سؤال وجود دارد" که آیا من تمریناتم را درست انجام داده ام؟" یکی از راه های آسان برای آزمایش خود، انجام آزمون های آنلاین انگلیسی رایگان است. این آزمونها دستور زبان، ساخت جمله، درک مطلب و موارد دیگر شما را آزمایش می کنند.
این آزمونها را هفتگی یا ماهانه انجام دهید تا مطمئن شوید که در مسیر صحیحی قرار دارید.

5 - چت با دوستان 

گپ زدن با دوستان آنلاین روشی جالب برای خودآموزی انگلیسی است حتی بدون آنکه متوجه شوید. این با صحبت کردن با یک معلم، یا تحصیل در کلاس یا حتی استفاده از انگلیسی در محل کار متفاوت است زیرا به صورت محاوره ای بیان میشود.
گپ زدن یک روش شگفت انگیز برای یادگیری زبان انگلیسی است زیرا آنچه را که شما به صورت اتفاقی و بدون استرس آموخته اید را عملی می کنید.
این کار را برای شما یک کار انگیزشی است نه تنها می توانید به آنها ثابت کنید که انگلیسی شما در حال بهتر شدن است، بلکه احساس رضایت بیشتری می کنید و می دانید که می توانید با دوستان خود آزادانه صحبت کنید.

6.کتاب های الکترونیکی، مقاله ها و مجلات آنلاین را بخوانید

خواندن به همان اندازه گوش دادن هنگام یادگیری زبان انگلیسی مهم است. خواندن و گوش دادن هر دو ذهن را تیزتر می کند و باعث می شود که به انگلیسی نیز فکر کنید.
انگلیسی زبانان غیر بومی همیشه باید انگلیسی را در ذهن خود ترجمه کنند و این باعث تاخیر در پاسخ دادن آنها می شود. با این حال، اگر ذهن به فکر کردن به زبان انگلیسی عادت کرده باشد، درک مطلب و صحبت کردن آسان تر خواهد بود. هرچه بیشتر بخوانید، بیشتر در معرض ساختار جملات انگلیسی، واژگان جدید و الگوهای گفتاری رسمی قرار خواهید گرفت. 
اینترنت گنجینه ای از کتاب های الکترونیکی، مقاله ها و مجلات انگلیسی است. منابعی را با موضوعی که واقعاً به آن علاقه دارید پیدا کنید.
شما می توانید هر چیزی را که می خواهید بخوانید زیرا هر کلمه جدید آموخته شده یا کلمه قدیمی که دوباره آموخته می شود، به دانش و شما اضافه خواهد شد.

7.در مورد چیزی که فکر می کنید بنویسید

شما باید آنچه را که از طریق خودآموزی آموخته اید را عملی کنید.
قرار نیست این نوشته های شما به صورت آنلاین منتشر شود، پس می توانید به راحتی با یک ژورنال شخصی شروع کنید. نوشتن یادداشت های شخصی شما تمام مواردی که یاد گرفته اید را در کنار هم قرار می دهد.
پس از نوشتن، کار خود را برای هرگونه خطا بررسی کنید

8 - به وب سایت های تبادل زبان آنلاین بپیوندید. 

زبان آموزان انگلیسی می خواهند با یکدیگر صحبت کنند و خبر خوب این است که وب سایت های متعددی وجود دارند که بطور خاص بر مبادلات زبان تمرکز دارند.
به انجمن تبادل زبان بپیوندید تا بتوانید با سایر دانشجویان خودآموز مانند خودتان ارتباط برقرار کنید.

9. به هر کجا که میروید انگلیسی صحبت کنید.

تمرین و یادگیری انگلیسی نباید در خانه یا با افرادی که می شناسید فقط باشد. اگر در یک کشور انگلیسی زبان (یا غیر انگلیسی زبان) هستید و برای یافتن یک مورد خاص به بازار می روید، با یک فروشنده به زبان انگلیسی صحبت کنید و عصبی نشوید! قبل از ترک خانه، تمام واژگان مورد نیاز خود را برای پرسیدن جستجو کنید و سپس کالای خود را بخرید. این به شما کمک می کند تا آنچه را که می خواهید به راحتی بیان کنید و همچنین به شما در درک پاسخ هایی که می شنوید کمک می کند.
یا اگر می خواهید از طریق تلفن برای دریافت خدماتی سؤال کنید، به زبان انگلیسی صحبت کنید.
تا آنجا که ممکن است، سعی کنید در هر کجا که هستید و به هر کجا که میروید، انگلیسی صحبت کنید، حتی اگر شخصی که با او صحبت می کنید بسیار مسلط است.
اشتباه نکنید، خود آموزی زبان انگلیسی آسان نیست اما انجام این کار قطعاً ممکن است.
با سخت کوشی و اراده قوی، می توانید بر آن غلبه کنید. همیشه باید خود را با انگیزه نگه دارید. همیشه از خود حمایت کنید و به خود یادآوری کنید که چرا می خواهید انگلیسی یاد بگیرید.
علاوه بر این، ایجاد هدف در ذهن شما بسیار مهم است. شما می توانید یک هدف هفتگی را برای خودتان تعیین کنید مانند یادگیری 20 کلمه جدید در هفته یا صحبت کردن به زبان انگلیسی در مکالمه ای با یک دوست. این به شما کمک می کند تا انگیزه داشته باشید.
البته، همراهی دوستانتان برای شرکت در این پروسه یادگیری زبان انگلیسی و یافتن راههای جالب برای یادگیری نیز به شما کمک می کند. 
شما می توانید آن را انجام دهید! باور کنید.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات بعد از تایید منتشر خواهد شد

  مشاور توسعه سایت