Loading...

ده روش برای اینکه هوای منزلتان تمیز و تازه باشد

ده روش برای اینکه هوای منزلتان تمیز و تازه باشد
تمیز و تازه نگه داشتن خانه شما نیاز به تمیز کردن منظم و پخش کمی رایحه مورد علاقه شما دارد.

حفظ خانه ای معطر همیشه راحت نیست. اما این باعث افزایش روحیه شما می شود و زمینه ای برای راحتی بیشتر در محدوده فضای منزل شما فراهم می کند. در اینجا 10 راه آسان و ساده برای حفظ بوی خوش و احساس دلنشین در منزلتان پیشنهاد می شود:

روش اول: از گلدان های مخصوص با رایحه های خانگی استفاده کنید

برای استفاده از رایحه خانگی، کافی است چند قطره را در دستگاه پخش کننده عطر یا دستگاه تصفیه هوا بریزید. در صورتی که بودجه کافی ندارید، با اضافه کردن مواد مورد علاقه خود مانند گلبرگهای گل رز خشک شده، گل برگ های یاس و مخلوطی از عصاره وانیل در گلدان های سرامیکی مخصوص استفاده کنید.

روش دوم: فرش و سایر لوازم منزلتان را تمیز نگه دارید

برای اینکه مطمئن شوید خانه شما بوی خوش و هوای مطبوعی دارد، باید وسایل منزل خودتان را مانند فرش ها و مبل هایتان را حداقل یکبار در هفته تمیز کنید. شما می توانید این کار را با جارو کردن و شستشوی وسایل با محلول های تمیز کننده انجام دهید. اگر وقت کافی برای انجام این کار ندارید، می توانید از شرکت های خدماتی کمک بگیرید.

روش سوم: از گلدان و گیاهان برای تازه نگه داشتن هوای خانه خود استفاده کنید

داشتن گل و گیاه یک روش فوق العاده برای تازه نگه داشتن هوای خانه شما است زیرا آنها برای تنفس بهتر کل منزل را با اکسیژن پوشش می دهند. نه تنها این، بلکه داشتن گیاهان در خانه نیز می تواند از پخش بوی های مختلف جلوگیری کند و رطوبت و گرد و غبار اضافی را نیز جذب کند. با این وجود، باید انتخاب کنید که از چه نوع گل و گیاه برای تزئین خانه خود استفاده کنید. دلیل این امر این است که در حالی که برخی از گیاهان شاید در ظاهر زیبا باشند، اما می توانند برعکس روند سلامتی شما عمل کنند زیرا می توانند باعث ایجاد واکنشهای آلرژیک و مشکلات بهداشتی مختلف شوند. یک نمونه خوب از گیاهان خانگی و بهداشتی شامل گیاهان معطر مانند اکالیپتوس، یاس و...

روش چهارم: مرتباً کفش ها و قفسه کفش خود را تمیز کنید

یک جفت کفش بد بو می تواند به تنهایی تمام فضای خانه شما را خراب کند زیرا در صورت آلودگی میتواند کل منزلتان را آلوده و بد بو کند. به همین دلیل است که شما همیشه باید یک برنامه مدون برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن کفش ها و قفسه کفش هایتان تنظیم کنید.

روش پنجم: فیلتر هوای منزلتان را تمیز کنید

تمیز کردن و تعویض فیلتر هوای منزل شما می تواند راه کار خوبی برای جلوگیری از بوی اضافی مضر در خانه شما باشد. برنامه ای ماهانه یا سه ماهه را برای تمیز کردن و تعویض فیلترها در نظر بگیرید.

روش ششم: ظروف خانگی خود را پر از عطر و بوی خوش کنید

اگر به دنبال یک روش مقرون به صرفه برای مطبوع کردن فضای خانه خود هستید مخلوط گیاه رزماری یا چوب دارچین و حدود 10 قطره از روغن اکالیپتوس یا هر نوع اسانسی که مورد علاقتون هست را درون یک قوطی یا ظرف درباز قرار دهید و بگذارید بوی معطر در تمام طول روز در خانه شما پخش شود.

روش هفتم: مایکروویو و اجاق گاز خود را بطور مرتب تمیز کنید

زمانی که شما از مایکروویو یا اجاق گاز برای پختن غذا استفاده می کنید ذرات غذا و روغن هایی که به بدنه مایکروویو و اطراف اجاق گاز می چسبد در صورتی که همان موقع پاک نشود میتواند بوی نامطبوعی را در آشپزخانه شما ایجاد کند. به همین دلیل پاک کردن مرتب آنها برای جلوگیری از وقوع این امر مهم است.

روش هشتم: فضای مناسبی برای زباله های خانگی داشته باشید

شما می توانید تمام دستگاه های تصفیه هوا یا گران قیمت ترین آن را داشته باشید و هنوز هم یک خانه بوی زباله داشته باشید. فضای مناسبی را برای جمع کردن زباله های روزانه خود مانند سطل های مخصوص در دار در نظر بگیرید. حتماً هر روز زباله ها را بیرون برد تا از انتشار بوی تند آن در منزل جلوگیری کنید.

روش نهم: شمع های معطر بهترین دوست شما هستند

داشتن شمع معطر یکی دیگر از گزینه های مقرون به صرفه و عالی برای این است که خانه شما همیشه و بوی خوب بده و هوای خانه را مطبوع کند. به سادگی وقتی روشن شود و در عرض چند دقیقه، فضای اتاق یا خانه ی شما را خوش بو میکند.

روش دهم: از رطوبت خلاص شوید

داشتن یک فضای مرطوب و خیس در خانه دلیل اصلی بوجود آمدن رایحه های بد بو است. یک راه ساده برای جلوگیری از این اتفاق از طریق باز کردن پنجره ها یا استفاده از تهویه های مناسب است.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات بعد از تایید منتشر خواهد شد

  مشاور توسعه سایت