Loading...

شش موردی که باید هنگام خرید عینک آفتابی در نظر بگیرید

شش موردی که باید هنگام خرید عینک آفتابی در نظر بگیرید
عینک آفتابی مطلوب، سلامت چشم و زیبائی را با هم دارد.

همه می دانند که عینک آفتابی از چشمان ما در یک روز آفتابی، چه در جاده و چه در آب محافظت می کند. به گفته آکادمی چشم پزشکی برابر اشعه ماوراء بنفش جلوگیری کند. استفاده از عینک آفتابی مناسب می تواند از آسیب دیدگی کوتاه مدت و بلند مدت جلوگیری کند.

اینجا مهمترین عواملی که باید در هنگام خرید عینک آفتابی برای محافظت از چشمان خود در برابر خورشید در نظر بگیرید را بررسی می کنیم:

1.میزان پوشش اشعه ماوراء بنفش در لنز عینک

مهمترین چیزی که برای محافظت از چشمان شما درهنگام خرید عینک آفتابی باید به آن توجه کنید یک برچسب است که نشان می دهد آن عینک ها 100 درصد اشعه ماوراء بنفش را مسدود می کند. با این حال، براساس بررسی ملی آکادمی چشم پزشکی در سال 2014 کمتر از نیمی از افرادی که عینک آفتابی خریداری می کنند، بررسی می کنندکه آیا این لنزها از نور ماوراء بنفش محافظت می کنند یا خیر.

2. عینک هرچه بزرگتر، بهتر

هرچه عینک آفتابی اطراف چشم را بیشتر پوشش بدهد، اشعه آفتاب کمتری به چشم وارد می شود. و همچنین از پوست دور چشم محافظت میکند.

3. لنز های تیره تر محافظت بهتری ندارد

در حالی که لنزهای بسیار تیره ممکن است به نظر برسد که محافظت بهتری از چشمان شما میکند، اما لزوماً پرتوهای ماوراء بنفش بیشتری را مسدود نمی کنند.

4. لنز های رنگی مشکلی ایجاد نمی کند

برخی از عینک آفتابی ها دارای شیشه هایی به رنگ صورتی، سبز یا خاکستری هستند. این دسته از عینک ها اشعه آفتاب بیشتری را مسدود نمی کنند اما باعث می شوند دید بهتری داشته باشیم. این ممکن است برای ورزشکارانی که ورزش هایی مانند بیس بال یا گلف را انجام می دهند مفید باشد.

5. لنز های پولاریزه تابش اشعه آفتاب را کاهش میدهد اما ماوراء بنفش را نه

پولاریزه بودن لنز عینک باعث کاهش تابش اشعه آفتاب بر سطوحی مانند سطح آب یا خیابان که بازتاب شدید دارد می شود. این امر شاید محافظت بیشتری از نور خورشید نکند، اما می تواند فعالیت هایی مانند رانندگی یا تماشای سطح آب را ایمن تر یا لذت بخش تر کند.

6. قیمت نباید عامل مهمی برای انتخاب عینک باشد

برای داشتن یک عینک آفتابی خوب لازم نیست حتما هزینه‌ زیادی بپردازید. عینک های ارزان تر که برای جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش در بازار موجود است می توانند به همان اندازه گزینه ی مناسبی باشند.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات بعد از تایید منتشر خواهد شد

  مشاور توسعه سایت