Loading...
پوکی استخوان
درباره پوکی استخوان چه میدانید؟

اولین حرفی که از یکی میشنوی و به پوکی استخوان گرفتار شده میگه : "شیر و لبنیاب زیاد مصرف کن ! " 
دقیقا شیر و لبنیات یکی از عامل پوکی استخوان ها هست خب آخه به چه دلیلی دارم این حرف رو میزنم !! 
به این دلیل که شیر باعث اسدیته بالای خون میشه و باعث میشه بدن بسیار اسیدی بشه ! که حتی در آرتروز میگن باید لبنیات رو کاهش بدیم ! بدن ما آنزیم برای هضم شیر و لبنیات و گوشت نداره ! 
اگر کمی شیمی خونده باشین تو شیمی میگن اسید ها باز ها رو خنثی میکنن و متقابلا ! وقتی که ما غذا های اسیدی در می خوریم تنها منبع قلیایی بدن ما "کلسیم" هست که این کلسیم در دندان ها و موی سر و چشم و استخوان های وجود داره وقتی که این نظمی که بین اسید ها و باز ها باید وجود داشته باشه با استفاده از غذا های اسید زا این نظم رو از بین بردیم بدن رو اسیدی کردیم ناچار بدن به خاطر اینکه از انحدام خودش جلوگیری بکنه دست میبره به استخوان ها و نیاز های قلیای خودش رو برابر ده میکنه تا اینکه بتونه این اسید هارو خنثی کنه! پوکی استخوان در خانم ها بیشتر دیده میشه تا آقایون صرفا نه به خاطر اینکه مرد ها قوی تر از خانم ها هستن ! خانم ها در سنین یائسگی اکثرا به مشکل پوکی استخوان مواجه میشن دلیلشم اینه که خانم ها از مکانیزم بدنی که در اختیار دارن قبل از یائسگی مقداری از این مواد اسید زا رو از طریق پریود ماهانه دفع میکنن ولی وقتی که قطع میشه این مکانیزم  که طبیعت در اختیار خانم ها گذاشته وقتی که به سن یائسگی میرسن دیگه این اسید دفع نمیشه و این اسید اضافه که یک روزگاری دفع میشد که خانم ها فعال تر و سرزنده تر بودن این در بدن باقی میمونه و باید خنتی بشه و بدن هم تنها راهی که داره مجبوره دستبرد بزنه به کلسیم خودش که استخوان ها و  دندان هست برای اینکه این محیط اسیدی رو از خودش دور کنه ! 

و اما راه پیشگیری :

اولین راه اینکه هیچ وقت از فعالیت و ورزش کردن دست برنداریم که یکی از مهم ترین راه پیشگیری پوکی استخوان است. 
بهترین منبع کلسیم کنجد و انجیر هست! انجیر رو اگر خیس کنیدو صبح زود ابتدا آب انجیر و بعدخود انجیررا بخورید این سرشار از کلسیم هست.البته دانه های خوراکی و میوه ها فراموش نشه و همچنین نخوردن چیز های بیخود و مضر مثل نوشابه ها و ....

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات بعد از تایید منتشر خواهد شد

  مشاور توسعه سایت