Loading...

بهداشت لباس زیر

بهداشت لباس زیر
هنگامی که لباس زیر نمی پوشد، چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

برای بسیاری، تصمیم گیری برای متوقف کردن پوشیدن لباس زیر ممکن است یک انتخاب عجیب به نظر برسد. از همه اینها، برای بعضی ها پوشیدن لباس زیر به اندازه روال نفس کشیدن است. شما هر روز آن را قبل از رفتن به محل کار، مدرسه یا سالن ورزشی می پوشید.

اما اصلا چرا لباس زیر می پوشیم؟

دکتر الیزابت ادن می گوید: "هیچ توضیحی در مورد اینکه چرا مردم لباس زیر می پوشند وجود ندارد، اما شایع ترین دلیل این است که این امر به عنوان یک هنجار اجتماعی تلقی می شود." بنابراین، اگر ما لباس زیر می پوشیم این همان کاری است که ما شرط کرده ایم آن را انجام دهیم، آیا واقعاً لازم است؟
زنان بیشتر و بیشتر برای راحتی، سلامتی و ظاهر خود تصمیم می گیرند از لباس زیرپوشیدن چشم پوشی کنند - هیچ کس از خطوط  لباس زیر بر روی شلوار یا لباسی که در یک مجلس عروسی می پوشد خوشش نمی آید. و اگرچه پوشیدن لباس زیر مزایای نیز دارد، اما تصمیم به پوشیدن لباس زیر نهایتا به ترجیح شخصی فرد برمیگردد، همانطور که دکتر ادن خاطر نشان کرده است: که در صورت نپوشیدن لباس زیر واژن شما فرصتی برای نفس کشیدن دارد و سالم تر می ماند.

هنگامی که لباس زیر را پوشیدن را متوقف می کنید، ممکن است خطرعفونت ادراری یا عفونت واژن را کاهش دهید.

 هیچ کس دوست ندارد این نوع عفونت را تجربه کند. سوزش و خارش، ناتوان کننده و آزار دهنده است. به نظر می رسد، اگر لباس زیرپوشیدن را متوقف کنید، ممکن است احتمال ابتلا عفونت در دستگاه ادراری یا عفونت در واژن را کاهش دهید. به خصوص برای کسانی که به طور منظم ازعفونت های واژن رنج می برند. چرا؟
طبق گفته دکتر نینی مای، شورت "می تواند رطوبت و میکروب اضافی را به دام بیندازد." به گزارش بهداشت نیوز، این می تواند یک محیط مرطوب ایجاد کند که کاندیدا ، قارچی که باعث عفونت های مخمر کند و بیشتر رشد کند. این مسئله ممکن است هنگام خواب یا درسالن بدنسازی اتفاق بیوفتند خصوصا زمانیکه شلوار های تنگ و چسبان به پا داشته باشید. زیرا این ماده ممکن است به "گسترش باکتری ها از روده به دستگاه تناسلی شما" کمک کند و این به خصوص در مورد باکتری ها صادق است..

 اگر شب از پوشیدن لباس زیر خودداری کنید، واژن شما نفس میکشد.

این عمل به شما کمک می کند تا واژن  شما کمی استراحت کند، به خصوص اگر در طول روز لباس زیر بپوشید. به بیان ساده تر، طبق گفته آلیسه کلی جونز : واژن شما گاهی اوقات به هوای تازه احتیاج دارد. وی می گوید: "من معتقدم منطقه واژن باید در معرض هوا قرار بگیرد، مانند هر ناحیه دیگری از بدن شما."
این مراسم شبانه می تواند به ویژه برای زنانی که مستعد ابتلا به عفونت های واژن هستند مفید باشد. دکتر نانسی هرتا ، ، به گلمور گفت: "شما واقعاً باید بدون لباس زیر بخوابید. همانطور که قبلاً ذکر شد، لباس زیر می تواند رطوبت را به دام بیندازد و آن نوع مرطوب محیط جایی است که باکتری ها رشد می کنند و باعث عفونت های واژن یا واژینوز باکتریایی می شوند. هرتا گفت: "اگر اجازه دهید هوای در آن منطقه  جریان داشته باشد به سلامت و تمیزی آن کمک می کند." بنابراین اگر تمام روز از لباس توری های ناز استفاده کرده اید، ممکن است ایده خوبی باشد که از پوشیدن لباس زیر در شب خودداری کنید.

 در صورت متوقف کردن پوشیدن لباس زیر، ممکن است تحریک پذیری کمتری را تجربه کنید

آیا شما در هنگام پوشیدن لباس زیر تنگ احساس ناخوشایندی می کنید؟ یا شما برای آزادانه لباس پوشیدن یا نپوشیدن حق انتخاب ندارید؟ اما در نظر داشته باشید که شاید بد نباشد که پوشیدن لباس زیر را به طور کامل متوقف کنید، یا حداقل گاهی اوقات اگر در حال تجربه کردن عفونت یا تحریک پذیری هستید. لباس زیر خیلی تنگ، به دلیل اصطکاک ایجاد شده، باعث تحریک و عقونت محل واژن می شود." به گزارش سلامت نیوز، اصطکاک زمانی رخ می دهد که لباس زیر شما از پارچه های مصنوعی تشکیل شده است، که می تواند پوست شما را از تحریک کند و شما را در معرض خونریزی یا آسیب قرار دهد. به گزارش The Sun ، شما در صورت یائسگی مستعد ابتلا به جراحات یا آسیب دیدگی شدید هستید. سخنگوی کالج سلطنتی متخصص زنان و زایمان ، دکتر Vanessa Mackay به نقل از این نشریه گفت: زنان مسن تر "پوست نازک تری دارند، بنابراین مستعد تحریک و آسیب هستند."

اگر لباس زیر را کاملاً متوقف کنید، ممکن است تغیراتی در پوشش خود بدهید

درست است که نپوشیدن شلوار ممکن است به جلوگیری از تحریک و سوزش به شما کمک کند، اما این به این بستگی دارد که شلوار شما از چه جنسی باشد. اگر لباس خواب شلوار متناسب یا چیزهای راحت دارید، پوشیدن [لباس زیر] مناسب نیست و به شما اجازه می دهد تا دستگاه تناسلی شما نفس بکشند. اما اگر شلوارهای تنگ مانند شلوار جین را پوشیده اید ، طبق گفته خود، ممکن است واژن شما را بیشتر تحریک کنید زیرا پارچه سفت می تواند در مقابل مالش قرار بگیرد و به دستاه تناسلی شما فشار وارد کند.
ممکن است تحریک به صورت قرمزی و خارش ایجاد شود، که از علائم عفونت واژینال در صورت بروز التهاب است. دکتر ماریا سوفوکلس درباره  بهداشت زنان می گوید: "روند تراشیدن یا موم یا لیزر موهای اطراف دستگاه تناسلی، که یک مانع محافظ طبیعی است، باعث می شود پوست ورم کند و در مقابل سوزش و لباس های تنگ آسیب پذیرتر کرده است."

اگر در حین تمرین پوشیدن لباس زیر نپوشید، ممکن است از آنجا بوی بدی به مشام برسد

اگر تصمیم گرفتید که هر روز لباس زیر پوشیدن را کنار بگذارید، باید بدانید که بدون لباس زیر در ورزشگاه یا در هنگام پیاده روی صبح بوی تندی از دستگاه تناسلی شما به مشام برسد. OB-GYN Alyssa Deck می گوید: "وجود باکتری های پوستی در مناطق دارای مو، از جمله ناحیه تناسلی، باعث بوی تندی در بدن می شود.

اگر در حین تمرین پوشیدن لباس زیر را متوقف کنید، ممکن است احتمال مشکل را افزایش دهید

اگر هر روز که ورزش می کنید، از پوشیدن لباس زیر خودداری کنید، ممکن است خطر ابتلا به میکرو بریدگی، که به عنوان شکاف واژن نیز شناخته می شود، را افزایش دهید و این خیلی دردناک است. این شکاف ها غالباً در اثر کشیدگی یا سوزش پوست ایجاد می شوند و در صورت انجام "تمرین های تکراری با تجهیزات نامناسب و بدون لباس زیر" بدتر هم می شود. بنابراین ، دقیقاً مانند لباس روزتان، هنگام ورزش، شلوارهای راحت و گشاد داشته باشید.
ترزا نیوزوم، مدیر کلینیک برنامه ریزی والدین، ​​در مقاله شخصی خود برای بوستل، ناحیه واژن را با زانو مقایسه کرد. او نوشت: " آسیب رسیدن  به واژن می تواند آن را  خراش دهد، برش دهد و کبود کند تا شما را برای چند روز (یا چند هفته) از تمرین دور کند تا بهبود یابد." همانطور که می دانید این بریدگی ها می تواند منجر به عفونت های باکتریایی شود، که می تواند باعث ناراحتی، خارش، قرمزی و درد شود." 

اگر لباس زیر نمی پوشید، باید بلافاصله بعد از تمرین لباس عرق کرده خود را تعویض کنید.

شما ممکن است فکر کنید، "حالا که من لباس زیر نمی پوشم پس می توانم بعد از تمرین لباس ورزشی خود را به تنم نگه دارم " اما اشتباه می کنید. باکتری ها در مکان های مرطوب، تاریک و گرم مانند ناحیه تناسلی که در راه های تنفس محکم بسته اند و در حین تمرین محصور می شوند، رشد می کنند." فرقی نمی کند لباس زیر بپوشید یا خیر. پیشنهاد ما این است که به دنبال هر نوع تمرین، بلافاصله  بعد از آن شلوار یا شلوارک خود را تعویض کنید.

در صورت نپوشیدن لباس زیر، محتمل است خطر ابتلا به واکنش های آلرژیک را کاهش دهید

اگر لباس زیر را پوشیدن را متوقف کردید، ممکن است از واکنش های آلرژیک خارش دار دور باشید. گاهی اوقات شورت ممکن است باعث یک بثور موضعی معروف به درماتیت تماسی شود. این اغلب واکنش پوست شما به برخی از "پارچه ها، رنگ ها، مواد شیمیایی و مواد نگهدارنده" است که در لباس زیر از جمله لاتکس وجود دارد. یکی از راه های جلوگیری از واکنش آلرژیک، پوشیدن لباس زیر عاری از لاتکس است که معمولاً به صورت ضد آلرژی می باشد. نکته قابل توجه دیگر این است که مواد شوینده لباسشویی شما نیز می تواند یک واکنش آلرژیک ایجاد کند. دکتر داننیکا مور، کارشناس بهداشت زنان گفت: "بافت هایی که شورت شما با آنها ارتباط برقرار می کند بسیار حساس تر از آرنج شما هستند." 

اگر لباس زیر پوشیدن را متوقف کنید ممکن است ترشحات کمتری داشته باشید

خوب خانمها، اجازه دهید در مورد ترشحات واژن صحبت کنیم. این ممکن است موضوع جالبی نباشد، اما همه ما با آن روبرو شدیم و برخی شاید کمی بیشتر از دیگران. همانطور که OB-GYN جنیفر پاول توضیح داد، ترشحات می تواند از یک "ترکیب باکتریها، سلولهای واژن پوست و مخاط و مایع از دهانه رحم و مهبل تشکیل شود زمانی که شما از شورت هایی با جنس پلاستیک و تنگ استفاده کنید این خود دلیلی است که واژن شما دارای "تهویه مناسب" نیست و منجر به ترشحات بیشتری می شود.
پاول همچنین گفت، تخلیه طبیعی است و به طور معمول دلیلی برای نگرانی نیست، مگر اینکه ترشح نتیجه آنتی بیوتیک یا استرس باشد، که ممکن است منجر به عفونت شود.

اگر لباس زیر پوشیدن را متوقف کنید، ممکن است مستعد ابتلا به باکتری های عمومی باشید

اگر تصمیم دارید پوشیدن لباس زیر را در طول روز متوقف کنید، ممکن است دچار شپش های پوستی شوید، اگر دامن یا لباس شما به طور اتفاقی با محیطی برخورد کند ممکن است احتمال این که باکتری های خارجی با پوست شما تماس بگیرند، افزایش یابد.دوش روزانه واژینال یک روش بارز برای تمیز نگه داشتن واژن شما است، به خصوص اگر در خارج از خانه و تمام روز بدون لباس زیر هستید. دوش گرفتن می تواند باکتری ها را از بین ببرد، و اگر روزانه حمام نمی کنید، این می تواند به  از بین بردن باکتری های اضافی منجر به سوزش واژن و عفونت هایی مانند واژینوز باکتریایی کمک کند." البته در نظر داشته باشید استفاده بیش از اندازه از دوش های واژیناال می تواند خود باعث عفونت شود .

 اگر لباس زیر نپوشید، ممکن است گردش خون شما بهبود یابد

لباس زیر نپوشیدن  می تواند به بهبود گردش خون نیز کمک کند، به خصوص اگر به طور معمول لباس های تنگ می پوشید. دکتر داننیکا مور متخصص بهداشت زنان می گوید: "اگر لباس زیر و یا شلوار شما بسیار تنگ باشد، می تواند شما را دچار نقص عصبی و کاهش گردش خون کند." اگر به مدت طولانی لباس زیر تنگ می پوشید در نتیجه گردش خونتان ضعیف خواهد شد. حتی ممکن است "فشار زیادی به اعصاب کشاله ران وارد کند،" باعث سوزن زدن و بی حسی می شود. شما می توانید از بروز این کار جلوگیری کنید. "باز هم، آنچه را که احساس راحتی می کنید انجام دهید، و اگر در لباس های شلوار جین یا لباس روزمره خود راحت هستید، همان طور ادامه دهید."

اگر لباس زیر پوشیدن را متوقف کنید، ممکن است از مشکلات گوارشی جلوگیری کنید

اگر از مشکلات گوارشی مانند ریفلاکس اسید رنج می برید و به طور معمول از لباس های زیر تنگ استفاده می کنید، ممکن است باعث فشار روی معده شود و در نتیجه اسید را به مری فشار وارد کند و باعث مشکل گوارشی می شود. جاناتان ویلسون، جراح عمومی در کلینیک لندن، گفت: "اگر هنوز مشکل ریفلاکس ندارید، پس پوشیدن لباس های تنگ می تواند این مشکل را برای شما به وجود آورد." اگر از سندروم روده تحریک پذیر رنج می برید، همانطور که توسط لس آنجلس تایمز گزارش شده است، شرت های تنگ می توانند علائم شما را بدتر کنند.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات بعد از تایید منتشر خواهد شد

  مشاور توسعه سایت